Filmcafe 30 september 1930 uur “The Duke”

 Filmcafé 30 september 19.30 uur 

Ontmoetingskerk 

“The Duke” 

Een zestigjarige taxichauffeur steelt Goya’s portret van de hertog van Wellington uit de National Gallery in Londen. Hij stuurt losgeldbriefjes waarin staat dat hij het schilderij zal teruggeven als de overheid meer investeert in de ouderenzorg. 

In 1961 stal Kempton Bunton, een 60-jarige taxichauffeur, Goya’s portret van de hertog van Wellington uit de National Gallery in Londen. Het was de eerste (en nog steeds de enige) diefstal uit de geschiedenis van het museum. In zijn losgeldbrieven schreef Bunton dat hij het schilderij zou teruggeven op voorwaarde dat de overheid ermee in zou stemmen om gratis televisie te verstrekken aan ouderen. Pas vijftig jaar later zou de volledige geschiedenis achter de diefstal bekend worden – een verbazingwekkend verhaal over hoe een rechtschapen man de wereld wilde veranderen en daarmee zijn zoon en zijn huwelijk redde.