Jesus Christ Superstar vertelt in muzikale vorm het verhaal van de laatste zeven dagen van het leven van Jezus. Jezus (Ted Neeley) maakt zijn intocht in Jeruzalem, waarbij Judas (Carl Anderson) zich afvraagt of Jezus nog wel de juiste dingen doet. Vooral als Jezus zich inlaat met een vrouw als Maria Magdalena (Yvonne Elliman). De hoofdpriester Caiaphas (Bob Bingham) maakt zich grote zorgen over de toenemende populariteit van Jezus. Hij weet Judas zover te krijgen Jezus te verraden. Pontius Pilatus (Barry Dennen) heeft in een droom gezien hoe hij verguisd zal worden door de dood van een man, Jezus. Als Jezus dan ook aan hem voorgeleid wordt door Caiaphas stuurt Pilatus hem handig door naar Koning Herodes (Josh Mostel). Maar die stuurt Jezus weer terug naar Pilatus, die onder druk van Caiaphas Jezus uiteindelijk laat kruisigen.