De liturgische kleuren van het kerkelijk jaar
De liturgische kleuren van het kerkelijk jaar

In de kerk zijn er door het jaar heen verschillende kleuren te zien. De kleuren paars, wit, groen en rood wisselen elkaar af. Elke kleur hoort bij een bepaalde kerkelijke periode en elke kleur heeft een eigen betekenis. Voor sommige kleuren is deze betekenis verbonden met kleuren zoals die in de Bijbel genoemd worden. Andere kleuren hebben een meer traditionele betekenis. De kleuren zijn te zien in het antependium en in de stola die door de voorganger gedragen wordt.

De liturgische kleuren van het kerkelijk jaar

Tijd van het kerkelijk jaarLiturgische kleur 
AdventPaars 
Derde zondag van AdventRoze 
Kerstavond tot en met Epifanie Wit 
Zondagen na Epifanie Groen 
Veertigdagentijd Paars 
Vierde zondag van de Veertig dagen Roze 
Palmzondag Paars 
Paaswake – Paastijd Wit 
PinksterenRood 
Zondag Trinitatis Wit 
Zondagen na Trinitatis Groen 
Doop en Belijdenis Wit of Rood 
Bevestiging ambtsdragers Rood 
Huwelijksdiensten Wit 
Uitvaartsdiensten Wit of Paars 
Wijding van een kerk Wit 
De liturgische kleuren van het kerkelijk jaar